IMIENINY: Waleriana Wilgiusza
niedziela, 27. 11. 2022
Ulti Clocks content

bip11

TV Orneta - Kultura

Morsy 2018

Share

VIDEO - KULTURA

Koncert_Charytatywny_Pomnik_JPIIW  Miejskim Domu Kultury w Ornecie 9 marca odbył się drugi z serii koncertów charytatywnych wspierających inicjatywę Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Błogosławionego Jana Pawła II w Ornecie. W trakcie koncertu odbyła się licytacja cegiełek, obrazów, haftów i szkiców  przekazanych przez osoby prywatne, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ornecie i Środowiskowy Dom Samopomocy w Henrykowie. Całkowita wartość zebranych środków podczas koncertu i licytacji wyniosła 4.545.00 zł. Koncert zakończył się wspólnym odśpiewaniem "Barki",  ulubionego utworu Jana Pawła II.
Share

VIDEO - KULTURA

Nowe_inicjatywy_MDK_w_Ornecie

W Miejskim Domu Kultury w Ornecie od czasu objęcia stanowiska przez nowego dyrektora można zauważyć powiew świeżych pomysłów. Przykładem nowych inicjatyw jest uruchomienia Teatru Małego Widza, Klubu Młodzieżowego Alternatywa oraz zajęć fire show czyli teatru tańca z ogniem.

Share

VIDEO - KULTURA

Nowa_Swietlica_w_Opinie

15 lutego 2013 r. nastąpiło uroczyste otwarcie,  po remoncie  nowej świetlicy w Opinie. Świetlica zostala przebudowana i rozbudowana po budynku byłej zlewni mleka. Remont wspólfinansowany był ze środków Unii Europejskiej  w ramach dzialania "Odnowa i rozwój wsi " oraz środków wlasnych gminy Orneta. Dzięki rozbudowie świetlica  wzbogaciła  się o  dużą salę, aneks kuchenny, sanitariaty oraz kotłownię. W przyszłości istnieje możliwość powiększenia  powierzchni  użytkowej świetlicy  o  poddasze. Otwarcie świetlicy jest  z pewnością dużym wydarzeniem dla mieszkańców  wsi Opin,  gdyż powstało  miejsce i  warunki  dla rozwoju życia kulturalnego i społecznego  miejscowego środowiska  a  tym samym integracji  lokalnej społeczności.

Share

VIDEO - KULTURA

Ferie_zimowe_w_Henrykowie

Tegoroczne ferie zimowe  w gminie Orneta najlepiej prezentowały się w świetlicy wiejskiej w Henrykowie. Mieszkańcy wsi napisali projekt -"Nasi Wspaniali Sąsiedzi" i otrzymali na jego realizację dotację z Fundacji Wspomagania Wsi. Dzięki uzyskanym funduszom dzieci oraz dorośli  z Henrykowa podczas ferii mogli uczestniczyć  w różnych ciekawych zajęciach, spotkaniach oraz wycieczkach. 1 lutego w świetlicy wiejskiej  odbyło się spotkanie podsumowujące działania projektowe w okresie  ferii zimowych 2013.

Share

VIDEO - KULTURA

Więcej artykułów…

Strona 1 z 7

pierwsza
poprzednia
1

Reklama Krawcowa 01

Serwis ogumienia-prostowanie felg--ok

Perwejnis reklama3

Reklama_Widok2