IMIENINY: Piotra Pawla
środa, 29. 06. 2016
Ulti Clocks content

bip11

TV Orneta - Wydarzenia

Galeria Art Nova PicassoDo 10 lipca w Galerii Art - Nova w Ornecie można oglądać grafiki jednego z najsłynniejszych artystów XX wieku Pablo Picasso ( 1881 - 1973. ) Grafika stanowi jedną z dyscyplin, którymi zajmował się Picasso. Uprawiał wiele jej odmian min. akwatintę, drzeworyt, linoryt, staloryt,  mezzotintę, preferując jednak litografię i akwafortę.  Najbardziej obfitujący w graficzne dokonania okres dla Picassa rozpoczyna się od lat trzydziestych XX wieku.  Grafiki pochodzą z kolekcji Dariusza Matyjasa. 

 

Galeria Art– Nova
czynna:
Poniedziałek 13.00 - 16.00
Środa 14.00 - 18.00

Share

VIDEO

XXII Olimpiada MlodziezyW dniach 10-12 czerwca w hali sportowej w Ornecie odbywały się zawody badmintona w ramach XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Warmia i Mazury 2016. Po prezentacji ekip wojewódzkich i zapaleniu znicza olimpijskiego sportowców przywitał w imieniu władz wojewódzkich i samorządowych zastępca Burmistrza Ornety Andrzej Gierlof oraz przedstawiciele komitetu organizacyjnego olimpiady i ministerstwa sportu.Odczytaniem apelu olimpijskiego i złożeniu przez sędziów i zawodników ślubowania rozpoczęła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w badmintona podczas której zawodnicy z całej Polski w wieku 16-17 lat przystąpili do rywalizacji w trzech konkurencjach: gry pojedynczej, gry podwójnej i gry mieszanej.

 

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Dni Ornety 2016 KosciolW ostatnim  trzecim dniu święta naszego miasta w godzinach przedpołudniowych zwolennicy odpoczynku na łonie natury mogli relaksować się podczas rodzinnego wędkowania na jeziorze Mieczowym. Natomiast miłośnicy kultury na wysokim poziomie w godzinach wieczornych w kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Ornecie  przeżyli prawdziwą ucztę duchową na koncercie "Les Mistiques" słuchając muzyki filmowej i najpiękniejsze Ave Maria w aranżacjach oraz kompozycjach ornecianina obecnie zamieszkałego w Gdańsku Marka Czerniewicza.

 

Share

VIDEO

Dni Ornety 2016 Ornecianie 01Sobota rozpoczęła się zawodami wędkarskimi na jeziorze Mieczowym. W południe harcerze z Ornety na terenie miasta zorganizowali grę miejską pod hasłem "W poszukiwaniu orneckiego skarbu". Na stadionie miejskim rozegrany został charytatywny turniej piłkarski, podczas którego w przerwach odbywały się aukcje gadżetów sportowych z których dochód przekazany został  Stowarzyszeniu Na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Ornecie. Po południu  przy hali OSiR w Ornecie dzieci bawiły się w  miasteczku sztukmistrzowskich atrakcji a dla dorosłych na scenie wystąpiły zespoły PLANOGRAM, LAS MELINAS, NEXX DANCE. Największe zainteresowanie zgromadzonej publiczności wzbudził koncert trzech orneckich talentów, uczestników telewizyjnych programów muzycznych: Mariusza Dyby, Mateusza Grędzińskiego oraz Przemysława Zubowicza obok których gościnnie wystąpili także Ernest Staniaszek i Tomasz Fridrych.

Share

VIDEO

Więcej artykułów…

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3

Serwis ogumienia-prostowanie felg--ok

Perwejnis reklama3

Reklama_Widok2