IMIENINY: Olafa Marty
środa, 29. 07. 2015
Ulti Clocks content

bip11

TV Orneta - Wydarzenia

Ks AndrzejZ wielkim smutkiem informujemy, iż w piątek 24 lipca o godz 7.20 zmarł Ks. Andrzej Krużycki ( 1957 - 2015 ) kustosz Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Krośnie k. Ornety. Ksiądz Andrzej Krużycki był aktywnym uczestnikiem życia społecznego gminy Orneta, wielkim orędownikiem przywrócenia szlaku pielgrzymkowego do Sanktuarium Nawiedzenia NMP w Krośnie k. Ornety, gospodarzem licznych ekip filmowych oraz działaczem i organizatorem wielu imprez i wydarzeń kulturalnych promujących Sanktuarium NMP, Ornetę jak i całą Warmię, którą pokochał i nosił w sercu przez 30 lat swojej pracy duszpasterskiej. Rodzinie oraz Przyjaciołom zmarłego składamy szczere kondolencje oraz  wyrazy głębokiego współczucia. Będzie nam Ciebie Andrzeju  bardzo brakowało.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Muzyka polska na Zulawach 01W sobotę 18 lipca w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Ornecie w ramach II edycji Festiwalu - „Muzyka polska na Żuławach” odbył się koncert  Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją  Marka Mosia z udziałem solistów Iwony Sobotki (sopran) oraz Szymona Komasy (baryton).  Ideą przewodnią Festiwalu jest prezentacja miejsc związanych z turystycznym szlakiem gotyckich kościołów w swoistym dialogu z muzyką polską. Artyści zaprezentowali publiczności dzieła znakomitych, polskich kompozytorów; Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza, Karola Szymanowskiego i Tadeusza Bairda.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Auto zahaczylo o drzewaW sobotę 18 lipca około południa na drodze wjazdowej do Ornety z kierunku Olsztyna kierowca pojazdu marki Ford Mondeo jadący od strony Dobrego Miasta na łuku drogi stracił kontrolę nad pojazdem i zahaczył prawą stroną auta o kilka drzew na poboczu jezdni urywając przednie koło pojazdu. Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia mężczyźnie kierującym autem nic się nie stało. Służby ratownicze wykonały rutynowe czynności. Ochotnicy Straży Pożarnej w Ornecie zabezpieczyli miejsce kolizji oraz kierowali ruchem na drodze. Pomoc Drogowa odholowało rozbity samochód z miejsca zdarzenia. 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

30 lecie kaplanstwa Ks Andrzeja 015 lipca ks. Andrzej Krużycki obchodził jubileusz 30-lecia kapłaństwa i 25-lecie pracy duszpasterskiej w Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Krośnie k. Ornety. Na uroczystość przybyła piesza pielgrzymka Kaszubska z Kartuz do Krosna. Jubileusz uświetnił:  Kwartet Gruziński z Gruzji, koncert organowy  Macieja Sternickiego z  Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im.Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, koncert kameralny Agnieszka Wachnik - obój, Leszek Wachnik - fagot, Jarosław Ciecierski - organy  oraz spektakl muzyczny SANTO-SUBITO. Z przykrością informujemy, że tydzień po obchodach jubileuszu Ks. Andrzej Krużycki dostał udaru mózgu i obecnie w stanie bardzo ciężkim i nieprzytomnym  przebywa  w szpitalu w Olsztynie. Rodzina i przyjaciele  proszą o modlitwę o przywrócenie zdrowia dla Ks.Andrzeja.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Więcej artykułów…

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3

Serwis ogumienia-prostowanie felg--ok

Perwejnis reklama3

Reklama_Widok2