IMIENINY: Benedykta Cyryla
wtorek, 07. 07. 2015
Ulti Clocks content

bip11

TV Orneta - Wydarzenia

IX sesja Rady 201524 czerwca w Sali Ratuszowej odbyła się IX sesja Rady Miejskiej w Ornecie. Podczas obrad m.in. przedstawiono sprawozdanie finansowe Gminy Orneta za 2014 r., poinformowano o wynikach kontroli NIK w Urzędzie Miejskim oraz udzielono  absolutorium Burmistrzowi Ornety za 2014 rok.

 

 

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Noc Swietojanska 2015 00Orneckie Stowarzyszenie Rozwoju Miasta i Gminy Orneta -”Ornecianie”, 21 czerwca w okresie letniego przesilenia Słońca zorganizowało przy jeziorze Mieczowym Noc Świętojańską zwaną też Nocą Kupały. Imprezę wzbogaciły występy zespołu Ornecianie , kapeli -”Swojaki”, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, SnRPON oraz Warsztaty Terapii Zajęciowych Ornecie. Puszczaniem wianków na jeziorze zachowano prastary słowiański obyczaj sobótkowy.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Dni 0rnety Soyka 2015 00Ostatnim akcentem tegorocznych Dni Ornety był koncert wybitnego polskiego pianisty i wokalisty jazzowego Stanisława Soyki. Niedzielne wydarzenie zgromadziło w kościele p.w. św.Jana Chrzciciela w Ornecie  wielu mieszkańców. Burmistrz Miasta i Gminy Orneta Ireneusz Popiel na zakończenie koncertu w imieniu mieszkańców podziękował artyście za występ a publiczność za wzruszający przekaz nagrodziła artystę długimi owacjami na stojąco.

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Dni Ornety 2015 Dzien drugiDrugi dzień Dni Ornety rozpoczęli wędkarze organizując od godzin porannych na jeziorze Mieczowym  zawody wędkarskie. W południe harcerze zorganizowali na terenie miasta rodzinną grę miejską  w trakcie której można bylo zapoznać sie z historią Ornety.  Główna część imprez  w sobotę odbywała się na placu pod  Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji w postaci animacji, gier i zabaw rekreacyjno-sportowych. O godz 17.00  Burmistrz Ornety wraz z Burmistrzem miasta partnerskiego Blicherode  uroczyście otworzyli Dni Ornety i od tego momentu na scenie królowała już tylko muzyka. Koncertową sobotę rozpoczęła orkiestra dęta z Blicherode po której wystąpiły zespoły rockowe: ornecki PLANOGRAM oraz szczeciński  ALLSIDE z orneckim gitarzystą w składzie. Po sporej dawce rocka na scenie pojawił się zespół pop rapowy VERBA, ktory zgromadził największą widownię. Na koniec bloku koncertowego wystąpił zespół THE POSTMAN wykonujący utwory  Beatlesów. Sobotni wieczór zakończył się tanecznie przy muzyce serwowanej przez DJ-ów.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Więcej artykułów…

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3

Serwis ogumienia-prostowanie felg--ok

Perwejnis reklama3

Reklama_Widok2