IMIENINY: Czeslawa Fryderyka
sobota, 20. 07. 2019
Ulti Clocks content

bip11

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2

TV Orneta - informacje, wydarzenia, imprezy

Przeszkole Nr1 konkurs recytatorski 2018Przedszkole Nr 1 w Ornecie  w ramach Światowego Dnia Poezji zorganizowało 22 marca w sali Ratusza Miejskiego Przedszkolny Konkurs Recytatorski  - " Wielkanoc Tuż, Tuż..."

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Przedszkole Nr1 Powitanie wiosny 2018 0521 marca w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, dzieci z Przedszkola Nr.1 w Ornecie podtrzymując starą słowiańską tradycję na placu zabaw spaliły marzannę - symbol odchodzącej zimy oraz  radośnie przywitały nastającą wiosnę.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Morsy ostatnia  kapiel zimowa 2018 05W niedzielę na stawie u Krysi pod Henrykowem  Orneckie Morsy zażywały ostatniej zimowej kąpieli. Atmosfera na stawie  w lesie była jak zwykle wspaniała. Po kąpieli ognisko, gorące napoje, muzyka i palce lizać gołąbki przygotowane przez Krysię. Zdradzamy recepturę 0.5 kg ryżu na 4 kg mięsa najlepiej kilka gatunków mięsa. Polecamy !!! na święta jak znalazł :)

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Kaziuki wspomnienie 2018 044 marca  na Wileńszczyźnie odbywa się święto Kaziukowe mające wielowiekowe tradycje. W Ornecie o tej porze przez blisko dwadzieścia lat przeżywaliśmy "Kaziuki-Wilniuki"- najstarszy festiwal kultury, tradycji, zwyczajów, obrzędów i gwary wileńskiej na ziemiach polskich.  Podczas Kaziuków mogliśmy podziwiać występy artystów Polonii Wileńskiej nabywać pamiątki, literaturę, rękodzieła, palmy wileńskie, serca kaziukowe i tradycyjne produkty żywnościowe z Wileńszczyzny jak obwarzanki smorgońskie czy kindziuki. Dla wielu ornecian mających swoje korzenie na ziemi wileńskiej było to wyjątkowe wydarzenie przywołujące wspomnienia. Wydawało się, że ta szczególna impreza na stałe zagościła w  kalendarzu imprez gminy Orneta. Niestety mimo zachwytów i zapewnień władz od czterech lat  "Kaziuków - Wilniuków" w Ornecie już nie ma. Pozostały nam tylko wspomnienia tej wspaniałej imprezy kulturalnej.

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Konferencja Mirpol 2018W lutym firma Mirpol z Ornety wraz z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, zorganizowała jubileuszową X konferencję
 -"Innowacje w produkcji owoców". Prelegentami seminarium byli między innymi wykładowcy ośrodków naukowych Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz
Uniwersytetu Przyrodniczego z Lublina. W konferencji uczestniczyli producenci owoców miękkich z Warmii, Mazur i Powiśla. 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Wystawa Wisniewski 2018 01Rodzinnym miastem Michała Wiśniewskiego jest Lidzbark Warmiński, jednak już od ponad 20 lat związany jest z Ornetą, gdzie obecnie mieszka, pracuje i od czterech lat tworzy. Cykl pn. „Warmińskie sceny” został zainspirowany zmianami wypełniającymi treść naszego życia, zmianami jakie na co dzień zachodzą wokół nas. Prezentowane prace to refleksja nad teraźniejszością, nad przeobrażeniami. Wszystkie obrazy oddają tło kulturowe obecnego społeczeństwa. Przedstawiają miejsca i czas obecny, prawdziwych ludzi, ich ubiory, autentyczne czynności.   

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Strona 10 z 105

10

Serwis_ogumienia_nowy

Reklama_Widok2