IMIENINY: Czeslawa Fryderyka
sobota, 20. 07. 2019
Ulti Clocks content

bip11

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2

TV Orneta - informacje, wydarzenia, imprezy

Komisja 23 04 2018Na sesjach Rady Miejskiej podejmowane przez radnych uchwały dla zwykłych obywateli są często anonimowe. Dlatego dla większej przejrzystości i jawności władzy lokalnej rozpoczęliśmy relacjonowanie wspólnych posiedzeń komisji Rady Gminy w Ornecie, które odbywają się dwa dni przed sesją Rady Miejskiej. Z posiedzeń wspólnych komisji dowiecie się Państwo szczegółowo o pracy naszego samorządu np. jakie bieżące tematy są podejmowane, którzy radni i w jakich sprawach zabierają głos, jakie są projekty uchwał,  jak przebiega dyskusja nad projektami uchwał, które następnie są uchwalane na sesji Rady Miejskiej. Dla mieszkańców gminy Orneta, którzy interesują się pracą samorządu lokalnego przez Nas wybieranego, pozyskane informacje z obserwacji pracy wspólnych posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Ornecie będą niewątpliwie cenną wskazówką w podejmowaniu właściwych decyzji w nadchodzących wyborach samorządowych.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Przedszkole Nr1 Dzien AutyzmuPrzedszkolaki z ulicy Kopernika w Ornecie z chorągiewkami i balonikami w kolorze niebieskim, uczciły Światowy Dzień Świadomości Autyzmu spotkaniem integracyjnym z Uczestnikami Terapii Zajęciowej. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się co to jest autyzm oraz wspólnie z zaproszonymi gośćmi uczestniczyły w konkursach i zabawach. Światowy Dzień Autyzmu został ustanowiony przez ONZ i przypada na 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum Autyzmu.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Wielkanoc 2018W Święto Zmartwychwstania Pańskiego, Proboszcz Parafii Św. Jana Chrzciciela w Ornecie Ks.Krzysztof Józefczyk w imieniu własnym i współpracowników złożył parafianom  najserdeczniejsze życzenia.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Misterium Meki Panskiej 201825 marca w domu kultury  27 osobowa grupa młodzieży z parafii św. Jana Chrzciciela w Ornecie pod kierunkiem ks. Dawida Szczepkowskiego wystawiła po raz piąty  Misterium Męki Pańskiej. W spektaklu ukazane zostały ostatnie dni  życia Jezusa -  Męka,  Śmierć  oraz  Zmartwychwstanie. Poza scenami biblijnymi, pokazane zostały także sceny współczesne poruszające m.in. temat obrony życia, problem alkoholizmu, narkomanii i inne…Widowisko prezentowane przez młodzież ornecką cieszyło się ogromnym zainteresowaniem o czym świadczyła pełna sala widzów. Dla tych, którzy nie mieli okazji obejrzeć spektaklu TV Orneta prezentuje całe przedstawienie. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Wspolna komisja 03 2018Na sesjach Rady Miejskiej podejmowane przez radnych uchwały dla zwykłych obywateli są często anonimowe. Dlatego w myśl transparentności funkcjonowania władzy lokalnej rozpoczęliśmy relacjonowanie wspólnych posiedzeń komisji Rady Gminy w Ornecie, które odbywają się tuż przed sesją Rady Miejskiej. Z posiedzeń wspólnych komisji dowiecie się Państwo szczegółowo o pracy naszego samorządu np. jakie bieżące tematy są podejmowane, kto i w jakiej sprawie zabiera głos, jakie są projekty uchwał,  jak przebiega dyskusja nad projektami uchwał, które następnie są uchwalane na sesji Rady Miejskiej. Dla mieszkańców gminy Orneta, którzy interesują się pracą samorządu lokalnego przez Nas wybranego, pozyskane informacje bedą niwątpliwie cenną wskazówką w podejmowaniu właściwych decyzji w nadchodzących wyborach samorządowych.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Wystawa Kaldowski 2018Mariusz Kałdowski
Malarz, rysownik, grafik. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na swoim koncie ma już prawie 300 wystaw. Przez osiemnaście lat mieszkał, tworzył i wystawiał w Wielkiej Brytanii. W latach 2002 - 2013 był artystą rezydentem w londyńskim Regent Parku. Od 2009 r. pracuje z brytyjskim powiernictwem narodowym National Trust, jako artysta malarz na region południowo - wschodniej Anglii. Autor cyklu reprezentacyjnych ogrodów Północnej Walii. Pomimo, że nadal wystawia w Wielkiej Brytanii i współpracuje z tamtejszymi organizacjami i galeriami nad różnymi projektami artystycznymi, samo tworzenie postanowił przenieść do Polski, powracając tu z żoną, także artystką w 2014 r. osiedlił się w Ornecie.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Strona 9 z 105

9

Serwis_ogumienia_nowy

Reklama_Widok2