IMIENINY: Fabiana Sebastiana
piątek, 20. 01. 2017
Ulti Clocks content

bip11

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2

TV Orneta - informacje, wydarzenia, imprezy

Inauguracja Roku Kulturalnego 2016 1721 października w Miejskim Domu Kultury w Ornecie odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2016/17. Nową Panią Dyrektor w imieniu mieszkańców i samorządu oficjalnie przywitał Burmistrz Ornety. Publiczność zapoznała się z dotychczasowymi osiągnięciami placówki, planem pracy w najbliższym czasie oraz obejrzała prezentacje sekcji i zespołów działających przy MDK.

 

 

Share

VIDEO

Henrykowo otwarte na wspolpraceMieszkańcy Henrykowa nie ustają w wysiłkach na rzecz promocji swojej miejscowości. Organizują wiele imprez kulturalnych i rozrywkowych o charakterze ponadlokalnym, są gościnni oraz otwarci na wszelkie formy współpracy.

 

 

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Czarny Protest Orneta3 października w Ornecie tak jak w całej Polsce, odbył się sprzeciw obywatelski pod nazwą  "Czarny protest", przeciwko  zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. Uczestnicy  solidaryzując się z ogólnopolską akcją na znak protestu ubrani na czarno przemaszerowali ulicami miasta.

 

 

 

 

Share

VIDEO

XXII sesja Rady Miejskiej 201628 września 2016 r. o godz. 16,00 w Sali Ratuszowej odbyła się XXII sesję Rady Miejskiej w Ornecie.

 

 

 

 

 

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Orneta miasto CittaslowW ramach Tygodnia Cittaslow  w Ornecie zorganizowano  szereg  wydarzeń  promujących ideę ruchu małych miasteczek , propagujących  koncepcję dobrego, spokojnego i bezstresowego życia jako przeciwieństwo pośpiechu i stresu wielkich aglomeracji.

 

 

 

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Dozynki Bazyny 2016 0Tegoroczne Dożynki Gminy Orneta odbyły się 10 września w sołectwie Bażyny. Święto plonów poprzedziła uroczysta msza święta w kościele w Bażynach, podczas której poświęcono wieńce dożynkowe symbole tegorocznych plonów. Z kościoła korowód dożynkowy na czele z  Orkiestrą Dętą z Ornety udał się na plac dożynkowy na którym odbyła się oficjalna część Dożynek Gminnych. Zaprezentowano obrzędy dożynkowe, Starostowie Dożynek przekazali gospodarzowi Gminy Burmistrzowi Ornety chleb, symbol trudu pracy rolnika, wręczono podziękowania dla wyróżniających się rolników, rozstrzygnięto konkursy: najpiękniejszy wieniec dożynkowy i konkurs kulinarny -"Warmińskie Smaki". Programu artystyczny wypełniły występy i koncerty. Dożynki Gminy Orneta zakończyła zabawa taneczna trwająca do późnych godzin wieczornych.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Strona 5 z 82

5

 

Serwis_ogumienia_nowy

Reklama_Widok2