IMIENINY: Katarzyny Erazma
środa, 25. 11. 2015
Ulti Clocks content

bip11

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2

TV Orneta - informacje, wydarzenia, imprezy

Uroczystosci pogrzebowe ks Andrzeja 0029 lipca w Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Krośnie k.Ornety odbyły się uroczystości pogrzebowe ś.p. Księdza Kanonika Andrzeja Krużyckiego wieloletniego kustosza Sanktuarium NMP oraz Proboszcza Parafii w Krośnie i Opinie. Hołd zmarłemu przybyło oddać kilkuset motocyklistów, liczni wierni z okolicznych parafii oraz księża z Archidiecezji Warmińskiej. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył Arcybiskup Metropolita Warmiński Wojciech Ziemba. Po ostatnim pożegnaniu ś.p. ks. Andrzej Krużycki w asyście motocyklistów udał się w swoją ostatnią drogę do rodzinnej parafii w Łebczu k.Pucka gdzie spoczął wedle życzenia obok rodziców. 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Ks AndrzejZ wielkim smutkiem informujemy, iż w piątek 24 lipca o godz 7.20 zmarł Ks. Andrzej Krużycki ( 1957 - 2015 ) kustosz Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Krośnie k. Ornety. Ksiądz Andrzej Krużycki był aktywnym uczestnikiem życia społecznego gminy Orneta, wielkim orędownikiem przywrócenia szlaku pielgrzymkowego do Sanktuarium Nawiedzenia NMP w Krośnie k. Ornety, gospodarzem licznych ekip filmowych oraz działaczem i organizatorem wielu imprez i wydarzeń kulturalnych promujących Sanktuarium NMP, Ornetę jak i całą Warmię, którą pokochał i nosił w sercu przez 30 lat swojej pracy duszpasterskiej. Rodzinie oraz Przyjaciołom zmarłego składamy szczere kondolencje oraz  wyrazy głębokiego współczucia. Będzie nam Ciebie Andrzeju  bardzo brakowało.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Muzyka polska na Zulawach 01W sobotę 18 lipca w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Ornecie w ramach II edycji Festiwalu - „Muzyka polska na Żuławach” odbył się koncert  Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją  Marka Mosia z udziałem solistów Iwony Sobotki (sopran) oraz Szymona Komasy (baryton).  Ideą przewodnią Festiwalu jest prezentacja miejsc związanych z turystycznym szlakiem gotyckich kościołów w swoistym dialogu z muzyką polską. Artyści zaprezentowali publiczności dzieła znakomitych, polskich kompozytorów; Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza, Karola Szymanowskiego i Tadeusza Bairda.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Auto zahaczylo o drzewaW sobotę 18 lipca około południa na drodze wjazdowej do Ornety z kierunku Olsztyna kierowca pojazdu marki Ford Mondeo jadący od strony Dobrego Miasta na łuku drogi stracił kontrolę nad pojazdem i zahaczył prawą stroną auta o kilka drzew na poboczu jezdni urywając przednie koło pojazdu. Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia mężczyźnie kierującym autem nic się nie stało. Służby ratownicze wykonały rutynowe czynności. Ochotnicy Straży Pożarnej w Ornecie zabezpieczyli miejsce kolizji oraz kierowali ruchem na drodze. Pomoc Drogowa odholowało rozbity samochód z miejsca zdarzenia. 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

30 lecie kaplanstwa Ks Andrzeja 015 lipca ks. Andrzej Krużycki obchodził jubileusz 30-lecia kapłaństwa i 25-lecie pracy duszpasterskiej w Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Krośnie k. Ornety. Na uroczystość przybyła piesza pielgrzymka Kaszubska z Kartuz do Krosna. Jubileusz uświetnił:  Kwartet Gruziński z Gruzji, koncert organowy  Macieja Sternickiego z  Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im.Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, koncert kameralny Agnieszka Wachnik - obój, Leszek Wachnik - fagot, Jarosław Ciecierski - organy  oraz spektakl muzyczny SANTO-SUBITO. Z przykrością informujemy, że tydzień po obchodach jubileuszu Ks. Andrzej Krużycki dostał udaru mózgu i obecnie w stanie bardzo ciężkim i nieprzytomnym  przebywa  w szpitalu w Olsztynie. Rodzina i przyjaciele  proszą o modlitwę o przywrócenie zdrowia dla Ks.Andrzeja.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

25 lat Samorzadnosci skrotZ okazji  25 -lecia samorządu terytorialnego w Polsce w sali posiedzeń Ratusza Miejskiego, 20 czerwca odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Ornecie. W obchodach jubileuszu uczestniczyli byli i obecni samorządowcy gminy Orneta. Uroczystość poprzedziła msza święta  w intencji  samorządowców i mieszkańców w kościele parafialnym p.w. św. Jana Chrzciciela w Ornecie . Dalsza część jubileuszu  przebiegała w Ratuszu Miejskim. Po przywitaniu przybyłych na uroczystość byłych i obecnych radnych nastąpiły okolicznościowe przemówienia oraz prelekcja referatów o  historii kształtowania się i powstawania samorządu terytorialnego w Polsce i gminie Orneta. Samorządowcom z okazji jubileuszu wręczono pamiątkowe medale. Podczas sesji uroczyście nadano dla Józefa Uzara Przewodniczącego Rady Miejskiej w Ornecie  tytuł -” Honorowy Obywatel Gminy Orneta”. Obchody jubileuszu uświetniła koncertem orkiestra dęta z Ornety.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Strona 5 z 68

5

 

Serwis_ogumienia_nowy

Reklama_Widok2