IMIENINY: Cyryla Metodego
niedziela, 14. 02. 2016
Ulti Clocks content

bip11

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2

TV Orneta - informacje, wydarzenia, imprezy

10 lat Aresztu Sztuki Wernisaz 00W Galerii ART - NOVA w Ornecie 23 października, w ramach projektu 10 lat Aresztu Sztuki odbył się wernisaż prac malarskich członków Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Areszt Sztuk, które powstało by promować regionalne przedsięwzięcia twórcze i integrować środowisko artystyczne. Projekt zakłada 10 wystaw w Olsztynie i innych miastach Warmii i Mazur. Do stowarzyszenia należy ponad 40 osób. Wśród nich są artyści, ludzie kultury z Olsztyna i regionu. Większość z nich to uznani twórcy, laureaci konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Nikiforiada 201515 października w Ornecie odbyła się „Nikiforiada”, impreza promująca twórczość własną osób niepełnosprawnych. Na siódmą już edycję organizowaną przez Środowiskowy Dom Samopomocy „Sielanka” w Henrykowie pod patronatem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego, Powiatu Lidzbarskiego oraz Urzędu Miejskiego w Ornecie, przyjechało 18 placówek ŚDS z Województwa Warmińsko – Mazurskiego. W tym roku „Nikiforiada” odbywała się pod hasłem „Bajkowy Teatr” oraz „Bajkowa Przytulanka”.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Dzien Nauczyciela 2015 00W gminie Orneta organizatorem tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej była Szkoła Podstawowa w Bażynach. Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej ZSO Orneta. Z okazji święta Burmistrz Ornety w imieniu samorządu życzył nauczycielom spokoju ducha i wytrwałości w pracy oraz wręczył nagrody wytypowanym przez rady pedagogiczne placówek oświatowych. Część artystyczną złożoną z piosenek i scenek humorystycznych z życia szkoły wykonali uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej z Bażyn. Dzień Nauczyciela uświetnił występem uczestnik The Voice of Poland ornecianin Mateusz Grędziński.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Targi Pszczelarskie 2015 01Pod koniec września na placu przed Ratuszem Miejskim w Ornecie  odbyły się II Targi  Pszczelarsko - Ogrodnicze i Zdrowej Żywności. Organizatorem targów było  Terenowe Koło Pszczelarzy  oraz  Urząd Miejski w Ornecie. Na licznych stoiskach wystawcy prezentowali  produkty pszczele: miód, pyłek, propolis, miód pitny , leki i kosmetyki na bazie produktów pszczelich , zdrową i ekologiczną  żywność, warzywa  i owoce, zioła, potrawy regionalne i myśliwskie, wyroby mięsne, nasiona, sadzonki, ciasta  i rękodzieło. Uczestnicy targów mogli degustować oraz zakupić wystawiane produkty. Podczas targów odbyła się uroczystość jubileuszu 60 – lecia powstania Terenowego  Koło Pszczelarzy w Ornecie. Imprezie towarzyszyły wystawa sprzętu pszczelarskiego i ogrodniczego, wystawa zwierząt oraz występy artystyczne.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Pieszy potracony przez auto 01 8 października około godziny 17.00 na ul. 1-go Maja w Ornecie przy Zespole Szkół Zawodowych doszło do wypadku. 18-letni kierowca samochodu osobowego marki  Volkswagen Passat potrącił 87 -letnią pieszą. Kobieta z licznymi obrażeniami , złamana kość udowa, bark i liczne obrażenia wewnętrzne, została odwieziona do Szpitala w Olsztynie. Kobieta przechodziła przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. Kierowca Passata był trzeźwy. Ruch na ulicy przez dłuższy czas odbywał się wahadłowo. Policja bada okoliczności wypadku.

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Spotkanie milosnikow fortyfikacji na Kaszunach 01Zainteresowanych historią zapraszamy 3 października w sobotę  do lasu Kaszuńskiego na 2 Spotkania miłośników fortyfikacji Trójkąta Lidzbarskiego.W programie od godz.9.00 przewidziano wycieczkę interaktywną z przewodnikiem śladami umocnień Trójkąta Lidzbarskiego, grę terenową z użyciem broni palnej i pirotechniki oraz rekonstrukcję bitwy z okresu II wojny światowej.

 

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Strona 5 z 71

5

 

Serwis_ogumienia_nowy

Reklama_Widok2