IMIENINY: Filipa Pauliny
czwartek, 26. 05. 2016
Ulti Clocks content

bip11

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2

TV Orneta - informacje, wydarzenia, imprezy

Magia Swiat Bozego NarodzeniaW domu już nam pachnie Bożym Narodzeniem, pachnie już choinką, świątecznym jedzeniem. Siądźmy wraz do stołów ciepło i rodzinnie…odświętnie, w zadumie, słowem… Wigilijnie!  Dzielmy się opłatkiem, uśmiechem, darami, i poczujmy w sercach: nie jesteśmy sami !. Niech magia Wigilii, w to Święto Rodzinne uczyni dni przyszłe, jakie być powinny. Niech radość zagości w sercach na dni wiele, niechaj dni powszednie, przemieni w niedziele !

 

 

Share

VIDEO

Wigilia Miejska Orneta 2015 00Tradycyjnie już od siedmiu lat  tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Orneta "Ornecianie" organizuje  na placu przy Ratuszu Wigilię Miejską. Mieszkańcy przybyli na wigilię mogli odebrać od władz miasta życzenia świąteczne, posłuchać piosenek, wspólnie pośpiewać kolędy oraz posmakować pierogów wigilijnych.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Wigilia Henrykowo 2015W świetlicy wiejskiej w Henrykowie w rodzinnej atmosferze oraz świątecznym nastroju przy potrawach wigilijnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich odbyła się Wigilia dla mieszkańców Henrykowa. W spotkaniu uczestniczyły władze powiatowe i samorządowe. Dzieci ze świetlicy wiejskiej przedstawiły Jasełka a na scenie wystąpili Mariusz Dyba oraz zespół ludowy - "Węgojskie Stróżki" z Węgoja. W trakcie spotkania odbyło się podsumowanie projektu "Henrykowskie Skarby z Warmińskiej Skrzyni". Wieczór wigilijny zakończył się przybyciem Mikołaja, który wręczył prezenty dzieciom biorącym udział w Jasełkach.

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Konferencja Tradycja WiaraZ okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 16 grudnia w sali sesyjnej Ratusza Miejskiego  odbyła się konferencja - "Tradycja i Wiara" zorganizowana przez Bibliotekę Publiczna Miasta I Gminy w  Ornecie. Prelegentami konfrencji byli misjonarz o.Tomasz Rosa, o.Józef Wacławik rektor seminarium werbistów w Pieniężnie oraz proboszcz parafii prawosławnej Św. Mikołaja w Ornecie ks. Radosław Kondraciuk. Spotkanie uświetniły dzieci z Przedszkola Nr.1 w Ornecie przedstawieniem jasełkowym oraz zespół "Ornecianie" śpiewający kolędy.

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Morsy Orneta Rekord  Guinnessa13 grudnia o godz 12.00 Orneckie Morsy brały udział w próbie bicia Rekordu Guinnessa w NAJWIĘKSZEJ ILOŚCI RÓWNOCZEŚNIE KĄPIĄCYCH SIĘ MORSÓW W WIELU MIEJSCACH. W kąpieli na jeziorze Mieczowym według ściśle określonych zasad wymaganych dla tego wydarzenia wzięło udział 38 Orneckich Morsów. Aby ustanowić nowy Rekord Guinnessa w kąpieli równoczesnej w wielu punktach Polski musiało kąpać się ponad 1799 osób.

 

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Burmistrz Spotkanie 2015 018 grudnia Burmistrz Ornety Ireneusz Popiel z Radą Miejską w Ornecie na spotkaniu z mieszkańcami gminy podsumował pierwszy rok kadencji 2014 - 2015. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się co w tym czasie zostało zrealizowane, jest realizowane i co będzie realizowane w najbliższych latach w naszej gminie. Mieszkańcy, także mieli okazję zadawania pytań na nurtujące tematy. Prezentujemy relację z przebiegu całego spotkania.

 

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Strona 5 z 73

5

 

Serwis_ogumienia_nowy

Reklama_Widok2