IMIENINY: Izabeli
niedziela, 31. 08. 2014
Ulti Clocks content

bip11

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2

TV Orneta - informacje, wydarzenia, imprezy

Dziurawy problem w HenrykowieMieszkańcy Henrykowa od wielu lat borykaja się z dziurawą drogą powiatową  przebiegającą przez środek wsi. Doraźne łatanie dziur nie przynosi pozytywnego rezultatu. Stan nawierzchni drogi pogarsza się. Pojazdy coraz częściej ulegają uszkodzeniu a omijanie dziur przez kierowców stanowi zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Mieszkańcy postanowili zabiegać o remont drogi i udają się w tej sprawie do Zarządu Dróg Powiatowych i Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim.

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Kaziuki Wilniuki 8 marca w Ornecie
8 marca  odbędą  się  po raz siedemnasty w Ornecie a  na Warmii i Mazurach  jubileuszowe  XXX-te  "Kaziuki-Wilniuki". Nie jest to zwykły koncert  lecz stara polska tradycja Kaziuka  obchodzona od wieków na Wileńszczyźnie. Liczny udział w tym święcie mieszkańców Ornety i okolic zwłaszcza rodzin, których korzenie siegają  Ziemi Wileńskiej  jest dla odwiedzających nas  rodaków bardzo ważny. Stanowi rodzaj więzi  i wsparcia  w pielęgnowaniu i podtrzymywaniu  polskiej kultury i tradycji narodowych  kiedy łamane są prawa mniejszości polskiej zmuszonej wręcz walczyć o utrzymanie polskości na Wileńszczyźnie i w innych zakątkach Litwy.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

XLII sesja26 lutego 2014 r. w Sali Ratuszowej w Ornecie odbyła się 42 sesja Rady Miejskiej w Ornecie. Podczas sesji Burmistrz Ornety Ireneusz Popiel przedstawił szczegółową informację na temat zagospodarowania terenów po byłej jednostce wojskowej. 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Jak z malucha zrobic zuchaKadra pedagogiczna  Przedszkola nr 1 w Ornecie od dwóch lat organizuje cykl zajęć dla dzieci i rodziców, które pomagają w  przygotowaniu dziecka w adaptacji do warunków przedszkola. Najbliższe zajęcia adresowane do rodziców - „Dlaczego przedszkole potrzebne jest waszym dzieciom” odbędą się 5 marca w sali sesyjnej Ratusza Miejskiego w Ornecie. Rodziców zainteresowanych zapisem dzieci do Przedszkola Nr.1 w Ornecie, dyrekcja wraz z nauczycielami  zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach.  

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Karbowo dzialaMieszkańcy Karbowa dzięki własnym staraniom i pomocy Urzędu Miejskiego w Ornecie otrzymali budynek po byłym sklepie w celu  dostosowania na potrzeby świetlicy wiejskiej. W zeszłym roku dzięki środkom gminnym oraz funduszom pozyskanym z Citibank  wyremontowano cześć budynku. W zagospodarowaniu terenu wokół świetlicy  wolontariacko pomogli pracownicy banku oraz Burmistrz Ornety Ireneusz Popiel. Oficjalnie świetlica działa od  lutego 2014 roku. Mimo wielu potrzeb mieszkańcy nie zrażają się i próbują za  pomocą powołanego Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Karbowo  pozyskać środki z zewnątrz na dokończenie remontu pomieszczeń  i wyposażenia świetlicy.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Nocna kapiel orneckich morsowOrneckie Morsy wybrały się na -" Nocną Kąpiel  Pozytywnych" nad jezioro Limajno, organizowaną przez Klub Morsa z Dobrego Miasta. Na wspólne  morsowanie przybyło wiele klubów z  województwa warmińsko - mazurskiego. Atrakcją  zlotu  był występ aktorów  Teatru Tańca z Ogniem Mandala z Dobrego Miasta. Po kąpieli organizatorzy zapewnili  wszystkim uczestnikom zlotu gorący posiłek oraz  wstęp za symboliczną złotówkę na kryty basen.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Strona 5 z 52

5

 

Serwis_ogumienia_nowy

Reklama_Widok2