IMIENINY: Jozefa Jeremiasza
niedziela, 01. 05. 2016
Ulti Clocks content

bip11

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2

TV Orneta - informacje, wydarzenia, imprezy

Wigilia Henrykowo 2015W świetlicy wiejskiej w Henrykowie w rodzinnej atmosferze oraz świątecznym nastroju przy potrawach wigilijnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich odbyła się Wigilia dla mieszkańców Henrykowa. W spotkaniu uczestniczyły władze powiatowe i samorządowe. Dzieci ze świetlicy wiejskiej przedstawiły Jasełka a na scenie wystąpili Mariusz Dyba oraz zespół ludowy - "Węgojskie Stróżki" z Węgoja. W trakcie spotkania odbyło się podsumowanie projektu "Henrykowskie Skarby z Warmińskiej Skrzyni". Wieczór wigilijny zakończył się przybyciem Mikołaja, który wręczył prezenty dzieciom biorącym udział w Jasełkach.

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Konferencja Tradycja WiaraZ okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 16 grudnia w sali sesyjnej Ratusza Miejskiego  odbyła się konferencja - "Tradycja i Wiara" zorganizowana przez Bibliotekę Publiczna Miasta I Gminy w  Ornecie. Prelegentami konfrencji byli misjonarz o.Tomasz Rosa, o.Józef Wacławik rektor seminarium werbistów w Pieniężnie oraz proboszcz parafii prawosławnej Św. Mikołaja w Ornecie ks. Radosław Kondraciuk. Spotkanie uświetniły dzieci z Przedszkola Nr.1 w Ornecie przedstawieniem jasełkowym oraz zespół "Ornecianie" śpiewający kolędy.

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Morsy Orneta Rekord  Guinnessa13 grudnia o godz 12.00 Orneckie Morsy brały udział w próbie bicia Rekordu Guinnessa w NAJWIĘKSZEJ ILOŚCI RÓWNOCZEŚNIE KĄPIĄCYCH SIĘ MORSÓW W WIELU MIEJSCACH. W kąpieli na jeziorze Mieczowym według ściśle określonych zasad wymaganych dla tego wydarzenia wzięło udział 38 Orneckich Morsów. Aby ustanowić nowy Rekord Guinnessa w kąpieli równoczesnej w wielu punktach Polski musiało kąpać się ponad 1799 osób.

 

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Burmistrz Spotkanie 2015 018 grudnia Burmistrz Ornety Ireneusz Popiel z Radą Miejską w Ornecie na spotkaniu z mieszkańcami gminy podsumował pierwszy rok kadencji 2014 - 2015. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się co w tym czasie zostało zrealizowane, jest realizowane i co będzie realizowane w najbliższych latach w naszej gminie. Mieszkańcy, także mieli okazję zadawania pytań na nurtujące tematy. Prezentujemy relację z przebiegu całego spotkania.

 

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Wypadek Karbowo Lubomino 00W piątek 27 listopada po godzinie 21.00 na odcinku drogi wojewódzkiej nr. 507 Orneta - Lubomino, kilkaset metrów za Karbowem doszło do groźnego wypadku samochodowego.W stojący na drodze  z powodu awarii samochód osobowy marki Alfa Romeo, którym podróżowały dwie osoby mężczyzna i kobieta, uderzył   nadjeżdżający z tego samego kierunku samochód marki Audi prowadzony przez mężczyznę. W wyniku wypadku samochód Alfa Romeo wpadł do przydrożnego rowu a samochód Audi w znacznym stopniu uległ zniszczeniu. Poszkodowani dwaj mężczyźni kierujący pojazdami zostali odwiezieni do szpitala w Olsztynie. Ruch na drodze przez kilka godzin był zablokowany.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

XIII sesja 2015 0925 listopada 2015 w Sali Ratuszowej odbyła się XIII sesja Rady Miejskiej w Ornecie.

 

 

 

 

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Strona 5 z 73

5

 

Serwis_ogumienia_nowy

Reklama_Widok2