IMIENINY: Moniki Floriana
poniedziałek, 04. 05. 2015
Ulti Clocks content

bip11

Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2

TV Orneta - informacje, wydarzenia, imprezy

Wigilia Miejska 2014W okolicach Świąt Bożego Narodzenia tradycją  w Ornecie jest Wigilia Miejska organizowana ze środków Urzędu Miejskiego przez stowarzyszenie -" Ornecianie" i Miejski Dom Kultury w Ornecie . Podczas wigilii można było posłuchać znanych kolęd , posmakować wypieków świątecznych oraz  zakupić  wykonane ręcznie oryginalne ozdoby świąteczne na  jarmarku  bożonarodzeniowym towarzyszącym imprezie. W  trakcie Wigilii Miejskiej władze miasta i gminy Orneta złożyły mieszkańcom życzenia świąteczne.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Wiejskie cisnienie spotkanie finalowe-01W mikołajkowe popołudnie w Miejskim Domu Kultury w Ornecie odbyło się finałowe spotkanie wszystkich miejscowości zaangażowanych w realizację projektu „Wiejskie Ciśnienie”. Do Ornety przyjechało blisko 80 osób – mieszkańców i liderów wsi, którzy wspólnie z orneckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku świętowali swój wielki sukces. Podczas imprezy uczestnicy działań prezentowali efekty warsztatów jakie realizowane były w poszczególnych wsiach. Krótkie wystąpienia wspierane były przez samodzielnie przygotowane prezentacje zdjęć, opowieści a także pokazy praktycznych umiejętności.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Wiejskie cisnienie warsztaty 00Po wymianach wiejskich w ramach projektu-"Wiejskie ciśnienie" odbyly się warsztaty we wsiach. Przez dwa miesiące w Mingajnach, Henrykowie, Woli Lipeckiej, Bażynach, Dąbrówce, Opinie i Karbowie realizowane były zajęcia z instruktorami z całej Polski. W ramach  zajęć mieszkańcy zdobywali nowe umiejętności, uczyli się współpracy w grupie, angażowali otoczenie i realizowali własne pasje.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Wiejskie cisnienie wizyty 001
W ramach procesu  integracji w kalendarzu projektu  - „Wiejskie ciśnienie” zaplanowane zostały 4 dni wymian wiejskich we wszystkich siedmiu  miejscowościach  biorących udział  w projekcie. Każda miejscowość przyjmowała gości według samodzielnie opracowanego, trzygodzinnego scenariusza, który miał prezentować miejscowość i jej zasoby a także angażować gości do wspólnej zabawy. Wymiany wiejskie  okazały się strzałem w dziesiątkę a wzajemne odwiedzanie i poznawanie sąsiednich wsi niezwykle atrakcyjne.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

II sesja Rady 2014 003 grudnia 2014 r. w Sali Ratuszowej odbyła się II sesja Rady Miejskiej w Ornecie podczas której powołano  i ustalono skład stałych komisji Rady Miejskiej w Ornecie.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Wypadek centrum 0030 listopada w noc andrzejkową doszło do wypadku w centrum Ornety. Samochód osobowy marki Opel Omega uderzył w ścianę bydynku kamienicy w wyniku czego dwóch młodych mieszkańców Ornety zostalo odwiezionych do szpitala.

Share

VIDEO - WYDARZENIA

Strona 5 z 61

5

 

Serwis_ogumienia_nowy

Reklama_Widok2